Tapflo
KE STAŽENÍ

Případové studie

Metal Diaphragm Pump for chemical industry

Metal Diaphragm Pump for chemical industry

Kovové membránové čerpadlo s ochranným systémem (sledování selhání membrány čerpadla), pneumatická cívka hadic a cívka s uzemňovacím kabelem, připraveno pro konečného zákazníka, společnost specializující se na výrobu chemikálií a terminálové služby objemových kapalin.

Tato uzpůsobená mobilní čerpací jednotka byla navržena pro vykládání cisteren a chemický přenos sirouhlíku. Aby se snížily náklady na přepravu (z Evropy do Austrálie), vejde se tato jednotka na standardní paletu: je vybavena odpojitelným madlem, jakož i sacími a vypouštěcími ventily. Během procesu návrhu se tým Tapflo ETO zaměřil na snadné ovládání a bezproblémovou práci v nebezpečných zónách (ATEX), což bylo dokonale splněno.

Čerpadlo samotné představuje svou konstrukcí několik bezpečnostních rysů. Především je to nerezové ocelové čerpadlo klasifikované pro prostředí ATEX, což znamená, že může být bezpečně používáno v nebezpečném prostoru zóny 1, aniž by hrozilo riziko vzniku potenciálních zdrojů vznícení. A co víc, toto čerpadlo je vybaveno dvojitým membránovým systémem. Jde o nejsofistikovanější systém, který lze přizpůsobit pro téměř všechna vzduchomembránová čerpadla Tapflo. Je plně pneumatické a klasifikované pro prostředí ATEX. Tento dvojitý membránový systém umožňuje zastavení čerpadla ihned po prasknutí membrány, a tím chrání vnitřní části čerpadla a brání tomu, aby se čerpaný produkt vypustil do odpadu, ale také chrání prostor kolem čerpadla před znečištěním.

Pokud potřebujete podobné řešení nebo řešení uzpůsobené na míru Vašim specifickým potřebám, kontaktujte nás na e-mailu tapflo@tapflo.cz