Tapflo
KE STAŽENÍ

Případové studie

Jedním z největších problémů při použití objemových čerpadel jsou výkyvy tlaku na výtlačné straně.

V závislosti na principu funkce jsou tyto vlivy větší nebo menší, ale vždy jsou přítomny.

To často představuje problém pro koncové uživatele. Tyto pulzace mohou být nejen škodlivé pro čerpaný produkt, ale také představují obzvláště vysokou zátěž pro instalované zařízení.

V závislosti na intenzitě může docházet k bouchání kladivem nebo k vibracím potrubí a hadic.

Tyto pulzace jsou obzvláště škodlivé pro všechny navazující sensory, jako jsou snímače tlaku nebo průtoku. Rovněž komplikují opakovatelný proces dávkování a plnění.


Aktivní tlumič pulzací Tapflo DT

S tlumičem pulzací DT můžeme nabídnout vhodné řešení výše uvedených problémů.

Tyto tlumiče jsou optimalizovány pro použití se vzduchomembránovými čerpadly Tapflo a představují nejúčinnější a nejjednodušší způsob, jak eliminovat kolísání tlaku na tlakové straně čerpadla.

Díky „inline“ konstrukci lze kapalinu čerpat bez dalších tlakových ztrát, smykových vlivů a poškození produktu. To je rozhodující výhoda zejména pro kapaliny citlivé na podíl viskózní kapaliny nebo kapaliny s vysokou koncentrací pevných látek. Je třeba poznamenat, že snížené kolísání tlaku snižuje tlakové ztráty v potrubí, a tím se zvyšuje rychlost dodávky.

Pulzace ve vašem procesu? S námi ne!

Aktivní tlumič pulzací Tapflo aktivně spolupracuje s pulzujícím proudem čerpané kapaliny. Díky přívodu stlačeného vzduchu, který je odebírán ze vstupu vzduchu do čerpadla, je v tlumiči pulzací stejný tlak jako v čerpadle. Pokud tlak mezi zdvihy čerpadla v potrubí poklesne, tlumič zajistí dodatečný tlak na čerpanou kapalinu, což snižuje nebo zabraňuje pulzaci.

Kromě toho se tlumič pulzací automaticky přizpůsobuje měnícím se podmínkám nebo čerpanému médiu.

Pulzace ve vašem procesu? S námi ne!

Velmi vysoká priorita je rovněž kladena na ochranu drahých a křehkých přístrojů instalovaných v moderních potrubích a zásobovacích potrubích. Použitím tlumiče pulzací Tapflo je často umožněno použití průtokoměru a jeho správná funkce.


Materiály a aplikace

Společnost Tapflo vyrábí bezúdržbové tlumiče pulzací z plastů PE a PTFE a také z nerezové oceli, leštěné nerezové oceli a hliníku. Vysoce výkonné membrány z PTFE, EPDM, NBR a dalších materiálů se vyznačují mimořádně dlouhou životností díky své sendvičové konstrukci a integrovanému kovovému jádru. Pro zvláště náročné aplikace může být tlumič pulzací vybaven také systémem dvojité membrány s bariérovou komorou pro sledování stavu membrány.

Tlumiče pulzací jsou k dispozici také v sanitárním a vysokotlakém provedení.

Splnění směrnice ATEX doplňuje rozsah použití tlumičů pulzací a rozšiřuje jej na téměř všechny oblasti použití v průmyslu.

Pulzace ve vašem procesu? S námi ne!

Potraviny, léčiva a kosmetika

Naše tlumiče pulzací Tapflo z hygienické řady nacházejí uplatnění v mnoha oblastech potravinářského, kosmetického a farmaceutického průmyslu. Samozřejmě splňujeme všechny požadované evropské i mezinárodní normy, jako např. EN 10204, FDA, ES 1935/2004, EU 20/2011 a USP VI.

Konstrukce našeho tlumiče pulzací se snadno čistí pomocí CIP & SIP a při vertikální instalaci se sama vypouští. Díky tomu nezůstává prostor pro zbytky produktů a bakterie. Tlumič lze vybavit širokou škálou sanitárních a aseptických připojení, jako jsou např. DIN 11851 nebo DIN 11864.

Chemie, povrchové technologie, úprava odpadních vod, keramika

Agresivní chemikálie, husté pasty nebo citlivé filtrační procesy. Bezpečné čerpání, snížený výkon postřiku, konzistentní průchodnost a povrchová úprava jsou jen některé z argumentů ve prospěch tlumiče pulzací Tapflo.

Polygrafický průmysl

Zde lze zjednodušit a optimalizovat náklady na stálé a spolehlivé zásobování barvami, laky, nátěrovými hmotami a předúpravami za všech provozních podmínek. V neposlední řadě se tím často urychluje proces a šetří čas a náklady na výrobky.


Tlumiče pulzací Tapflo je možné použít pro všechna objemová čerpadla!

Používají se nejen pro membránová čerpadla vlastní výroby, ale lze je instalovat i do stávajících systémů s čerpadly od různých dodavatelů.

Stejně tak lze pomocí tlumiče pulzací vylepšit elektricky poháněná čerpadla se silnými pulzacemi, jako jsou hadicová čerpadla, pístomembránová čerpadla a všechna ostatní pulzující čerpadla.

Zapojte a spusťte

Obzvláště praktické a prostorově úsporné jsou integrované tlumiče pulzací řady “Build on” a řady TK. V tomto případě je tlumič pulzací již nainstalován na čerpadle.

Pulzace ve vašem procesu? S námi ne!