Tapflo
KE STAŽENÍ

Případové studie

Vzduchomembránová čerpadla Tapflo, kovová řada:

Kompaktní, hladká a jednoduchá konstrukce je pro tuto řadu společná. Počet dílů je snížen na nezbytné minimum. Hliníková čerpadla se vyskytují v oborech jako např.:

  • celulóza a papír (lepidla, křemičitan sodný, barvy a oxid titančitý, odběr vzorků);
  • lakýrnický průmysl (barvy na bázi vody a rozpouštědel, inkousty, laky, lepidla, adheziva a rozpouštědla);
  • čištění odpadních vod.

Tapflo AODD application

Membrány s dlouhou životností:

Membrány Tapflo jsou vynikající pro nepřetržitý provoz v náročných podmínkách se zcela hladkým povrchem ve styku s kapalinou. Výsledkem je nepropustná a snadno čistitelná konstrukce. Jsou k dispozici z různých materiálů, jako je např. EPDM, NBR, FKM nebo PTFE, aby vyhovovaly jakýmkoli požadavkům. Naše membrány mohou dosáhnout více než 80 000 000 cyklů.

Tapflo AODD application

PTFE membrány:

Membrány z PTFE tvoří uzavřený povrch pro kapalinu. Integrované nosné jádro z lehkého kovu a textilní výztuha splňují vysoké požadavky na pevnost. Materiál má hladký povrch, což má za následek vynikající nelepivý povrch, ideální pro barvy, inkousty, pigmenty a lepidla. Membrány z PTFE se vyznačují vynikající mechanickou pevností díky snížené deformaci při zatížení a lepšími vlastnostmi při únavě ohybem. Díky nižší pórovitosti a propustnosti jsou ideální volbou pro pronikající kapaliny, jako jsou rozpouštědla.

Tapflo AODD application

PTFE povrch:

Volitelný povrch PTFE na hliníkových čerpadlech slouží jako nepřilnavý povrch pro lepidla a adheziva. Poskytuje také dodatečnou čitelnost, která je žádoucí při čerpání několika barev, inkoustů a pigmentů jedním čerpadlem.

Tapflo AODD application05

Kalolis:

Čerpadla Tapflo pro použití v kalolisech jsou kompaktní jednotky, které lze namontovat přímo na kalolis. Konstrukce a funkce umožňují uživateli přímé lisování kalů, a to až do tlaku 16 bar. Jednotka je dodávána s výztuhou pláště, externím posilovačem tlaku, který může dokonce zdvojnásobit vstupní tlak, a s vysokotlakým vzduchovým ventilem.

Tapflo AODD installation