Tapflo
KE STAŽENÍ

Případové studie

HYGIENICKÉ ČERPADLO PRO EXPANDUJÍCÍ DESTILÉRKU

Rozšíření výroby znamená změny. Když výroba roste, vznikají nové potřeby, jako je např. instalace hygienického membránového čerpadla v ATEX provedení. Přesně to udělala švédská palírna Stockholms Bränneri. Když bylo potřeba zefektivnit jejich výrobu, tak kontaktovala společnost Tapflo.

Proces byl zahájen před více než dvěma lety, když si uvědomili, že není dlouhodobě udržitelné přemisťovat kapaliny pomocí gravitace a paletového vozíku mezi stacionárními nádržemi. Bývalý zaměstnanec se zkušenostmi v pivovarnictví měl pozitivní zkušenosti se společností Tapflo a inicioval kontaktování společnosti.

VÝBĚR ČERPADLA SE SPECIÁLNÍMI POŽADAVKY

Marcus Böhme, vedoucí výroby ve společnosti Stockholms Bränneri, vysvětluje, že čerpadlo muselo splňovat specifické požadavky a vlastnosti, aby fungovalo v rámci stávajícího výrobního prostředí. Od čerpadla se očekávalo, že:

  • se snadno čistí
  • se snadno udržuje
  • je navrženo podle norem ATEX (do prostředí s nebezpečím výbuchu)
  • je uživatelsky přívětivé
  • je schopné čerpat kapaliny s různou viskozitou
  • je vybaveno připojením TC 1,5", aby odpovídalo ostatním připojením ve výrobě

Po dohodě se společností Tapflo bylo výsledkem čerpadlo T125 s tlumičem pulzací, namontované na vozíku – plně uzpůsobené do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Sanitary pump

"UMÍ VŠE, CO JSME POŽADOVALI"

Volba hygienického membránového čerpadla ve výrobě alkoholu přispívá ke kvalitní výrobě. Při výběru čerpadla pro výrobu potravin je důležité vzít v úvahu hygienické vlastnosti čerpadla, aby se zabránilo růstu bakterií v čerpaném produktu. Charakteristiky čerpadla mohou být rozhodující pro splnění požadavků výroby:

  • Vodivý černý středový blok zajišťuje, že v čerpadle nevznikají žádné elektrické náboje.
  • Konstrukce umožňuje obsluze demontovat čerpadlo za účelem pravidelné údržby.
  • Hladký povrch zabraňuje ulpívání nečistot na nerovnostech a usnadňuje čištění.
  • Je schopno čerpat kapaliny ve všech fázích výrobního procesu.

Pro další zefektivnění výroby slouží tlumič pulzací který snižuje vibrace potrubí a minimalizuje pulzace a hluk, čímž vytváří příjemnější pracovní prostředí. Montáží čerpadla na vozík se čerpadlo stává flexibilní a lze jej využít pro různé účely v rámci procesu.

mobile solution

Marcus říká, že se čerpadlo používá k čerpání různých typů kapalin každý den. Čerpání 96% organického etanolu ze skladovací nádrže do destilační nádoby, čerpání hotového produktu z míchací nádrže do skladovací nádrže a čerpání ovocné šťávy z kontejneru IBC jsou některé z aplikací, na které společnost Stockholms Bränneri čerpadlo používá.

"Umí vše, co jsme požadovali. Oceňujeme snadné a rychlé použití, jednoduchou manipulaci a čištění, které umožňuje snadnou změnu čerpaných kapalin," říká Marcus.

Od svého založení v roce 2015 vyrábí Stockholms Bränneri např. gin, aperitivy, akvavit a koktejly – všechny jsou kompatibilní s hygienickými membránovými čerpadly Tapflo.

Chcete se dozvědět více o hygienických membránových čerpadlech nebo jiných řešeních? Kontaktujte nás pro více informací!